انتشار تازه ترین اثر پروژه همساز

به گزارش وبلاگ عکس 94، حمید قنبری از هنرمندان موسیقی ایرانی از انتشار پنجمین قطعه از پروژه موسیقایی همساز اطلاع داد و یادآور شد این قطعه با همنوازی ساز تمبک به یاد زنده یاد امیرناصر افتتاح تنظیم و منتشر شده است.

انتشار تازه ترین اثر پروژه همساز

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ عکس 94، حمید قنبری پژوهشگر موسیقی و طراح پروژه همساز ضمن اعلام خبر انتشار پنجمین قطعه از این پروژه، گفت: این قطعه به همنوازی ساز تمبک با همراهی پدرام خاورزمینی نوازنده توانمند این ساز، اختصاص دارد و با یادی از مرحوم امیرناصر افتتاح، تنظیم شده است.

وی به سابقه همکاری با پدرام خاورزمینی در زمینه ویرایش و بازنویسی کتاب تمبک نوازی به روایت امیرناصر افتتاح اشاره نمود و اضافه کرد: این کتاب یکی از منابع شناخته شده در زمینه فراگیری و آموزش ساز تمبک است که در آن موضوع دسته بندی مطالب و تبدیل شدن آن ها به قطعات تعیین با در نظر داشتن مفاهیم جملات و تکنیک ها، یکدست کردن شیوه نت نگاری، ایجاد قرینه سازی برای جملات از نظر موسیقایی برای فهم بهتر مطالب و ایجاد مقدمه برای قطعاتی که شاید از نظر تکنیک شروعی سنگین برای هنرجوی مبتدی داشته باشند، مورد توجه قرار گرفته است.

قنبری با اشاره به انتشار این کتاب توسط نشر نای و نی اضافه کرد: زنده یاد امیرناصر افتتاح در زمره نوازندگان صاحب سبک در نوازندگی ساز تمبک بوده که از سبک منحصر به فرد این هنرمند فقید با عنوان سبک افتتاح یاد می گردد. از این استاد آثاری با آهنگسازی هنرمندانی، چون جلیل شهناز، فرهنگ شریف، روح الله خالقی، عبدالحسین برازنده، همایون خرم و محمد موسوی به جا مانده است.

وی در ارتباط با ادامه پروژه همساز در سال جدید اظهار کرد: در شرایط کنونی ضرورت امیدبخشی و همدلی در جریان فعالیت های موسیقایی بیش از پیش احساس می گردد و بر این اساس این پروژه همچنان با رویکرد صمیمیت، همراهی و هم اندیشی در همنوازی ها برای پذیرش اختلاف نظر ها و سلیقه های مختلف ادامه خواهد داشت و با نگاهی بین المللی به همراهی با ساز های کشور های مختلف و فرهنگ های مختلف می پردازد.

قنبری در سرانجام حاصل این همراهی ها را فرصتی برای تغییر ذائقه هنری مخاطبان دانست و گفت: کلیپ های کوتاه تصویری همساز در فضای مجازی و با قابلیت دسترسی و تماشای عموم منتشر می شوند.

در قالب پروژه همساز، تا کنون قطعاتی با همراهی ساز های تنبک، ناقاره، دف، پیپا (ساز باستانی کشور چین) و با همراهی پژمان حدادی، وحید اسداللهی، حسین رضایی نیا و ژائو ژوچان منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "انتشار تازه ترین اثر پروژه همساز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار تازه ترین اثر پروژه همساز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید